Spotter Guide >>

IndyCar racecontrol >>

Összesen 34 nevezés érkezett a versenyre.
A szabadedzések és az időmérő ezen a héten kerül lebonyolításra.
Az első két szabadedzésen Scott Dixon és Scott McLaughlin, a két új-zélandi versenyző volt a leggyorsabb.
A negyedik szabadedzésen Pato O'Ward végzett McLaughlin előtt.
A következő két szabadedzést Colton Herta és Alex Palou nyerte. Két baleset történt, Marcus Ericsson és Nolan Siegel csapta falhoz az autóját.

A kvalifikáció Top12-es etapjában is a Penske csapat dominált. Melettük a Rossi-Larson-Ferrucci trió jutott be a Fast6-be.
A Last Chance kvalifikációs körben Nolan Siegel mint utolsó próbálkozó összetörte az autóját, így biztosítva be Graham Rahal helyét a rajtrácson.
A Fast6 is Penske dominancia jegyében telt, Amelynek a végén Scotty Mac örülhetett, hiszen kvalifikációs rekorddal szerezte meg a pole-t csapattársai előtt.

A verseny kezdése eső miatt csúszott. Ettől függetlenűl izgalmas versenyt láthattunk. A befutó is igen izgalmasra sikerült. Josef Newgarden egy kiváló előzéssel szerezte meg zsinórban a második Indy500-as győzelmét.