Helyszín: Long Beach, Kalifornia, USA
Megnyitása: 1975
Burkolata: aszfalt
Hossza: 1,968 mérföld (3.167 km)
Típusa: ideiglenes utcai versenypálya, 11 forduló (6 jobbos, 5 balos - az óramutató járásával megegyező irányban)

Kalifornia, Los Angeles, Hollywood, Long Beach.
200.000 ember a lelátókon, gyönyörű óceánpart, pálmafák, háttérben a Queen Mary. Minden autósport rajongónak erről csakis egy esemény ugorhat be rögtön: A Toyota GP of Long Beach, az Egyesült Államok leghíresebb utcai versenye, amely nem titkoltan konkurál a Monte Carlo GP-vel. Története 1975-re nyúlik vissza, amikor Chris Pook üzletembert a fején csapta az "isteni szikra": autóversenyt rendez Holywood-ban. Az első versenyt az F5000 amcsi ow széria futotta, de a következő évben maga az európai premier GrandPrix sorozat, közismertebb nevén a Formula One félelmetes versenygépei üldözték egymást a kis utcákban. Ez volt az USA nyugati nagydíja, ahol az Európába átlátogató amerikai pilóták igazán elemükben érezhették magukat. Nem kisebb nevek győzedelmeskedtek ezen a versenyen, mint Regazzoni, Andretti, G.Villeneuve, Piquet és Lauda. Az F1 egészen 1983-ig vendégeskedett ezen a helyen, majd a rendezés egy ügyes marketing húzással átkerült a Championship Auto Racing Teams (CART) kezébe. Ettől a pillanattól kezdve mindvégig kiemelkedő szerephez jutott az esemény a versenynaptárban. Indianapolis mellett ez az áprilisi GP vált a sorozat kulcsversenyévé. Az 1995-ös Indy háború - mely az ow szakadáshoz vezetett - sem tépázta meg a pálya tekintélyét, mely továbbra is a CART fennhatósága alá tartozott. A CART csődje, majd a ChampCar életrehívása után a LongBeach GP a sorozat legfőbb, nyitó eseményévé vált. A 2008-as reunió - az Indy Racing League és a ChampCar - egyesülése után a pálya idén azt a megtisztelő feladatot kapta, hogy az egyesült IndyCar széria keretein belül megrendezze a ChampCar búcsúversenyét, melyet a tehetséges ausztrál Will Power nyert meg. Jövőre a pálya visszatér, hogy az IndyCar legfontosabb utcai versenyeként gyöngyszeme legyen a szériának és méltón tisztelegjen a nagy győztesek, Mario Andretti (az ő nevéhez füződik az a hőstett, hogy egyaránt győzni tudott itt az F1-ben és a CART-ban), Michael Andretti, Unser Jr.(6 győzelmével Al Jr. LongBeach királya), Danny Sullivan, Paul Tracy, Jimmy Vasser, Alex Zanardi (az emlékezetes '98-as verseny győztese) és Séb Bourdais (a fiatal francia tehetség a ChampCar éra alatt háromszor győzött itt) előtt.
Jelenleg is évente visszatér az IndyCar sorozat Long Beach-re.

A pálya az idők során rengeteget változott, 1983-ig használt F1 pálya, majd a '98-ig használt, rövid CART pálya, valamint a legújabb konfigurációt használják. A jelenlegi pálya 1,968 mérföld hosszú és Long Beach szórakoztató központja körül, a yacht kikötő előtt fut. A leghíresebb kanyar a "Harpin" szük visszafordító, amely a pálmafákkal övezett célegyenessel (Shoreline Drive) együtt az összes pálya konfigurációnak részét képezte.

Körrekord: 2006, Sebastien Bourdais , 1:06.886