Alex Palou Scott Dixon Scott McLaughlin Pato O'Ward Josef Newgarden
656 pont 578 pont 488 pont 484 pont 479 pont
Teljes pontverseny tábla
Dan Wheldon Emlékmü St. Petersburg-ben.

St. Petersburg-ben a verseny hĂ©tvĂ©gĂ©jĂ©n felavatták Dan Wheldon emĂ©kművĂ©t az Albert Whitted Parkban.

"RendkĂ­vĂĽl hálás vagyok az ilyen pillanatokĂ©rt, hiszen ezzel tovább tudatosĂ­thatjuk bennĂĽk, hogy apjuk milyen nagyszerű ember, apa, autĂłversenyző Ă©s bajnok volt. Ha felnőnek, sok ilyen pillanatra tudnak majd visszaemlĂ©kezni. Hálás vagyok ezĂ©rt Ă©s nagyon köszönöm ezt a kĂĽlönleges megemlĂ©kezĂ©st." - Susie Wheldon

2013.03.22-24.: Honda Grand Prix Of St. Petersburg

A versenyre 25 nevezĂ©s Ă©rkezett, a verseny távját pedig 10%-al megnöveltĂ©k, Ă­gy 110 kört kell teljesĂ­teni a versenyzőknek.

SpotterGuide

Az első szabadedzĂ©sen az Andretti-s fiĂşk vitĂ©zkedtek. A leggyorsabb, a bajnok Hunter-Reay volt, mögötte a kanadai Hinch vĂ©gzett. A következő helyet Will Power szerezte meg, majd az Andretti Autosport/HVM versenyzője E.J. Viso vĂ©gzett a 4. helyen. De kiválĂłan szerepelt a KV Racing is, hiszen versenyzői a 6. Ă©s 7. helyen zárták a szabadedzĂ©st.
A 2. szabadedzĂ©sen Will Power vĂ©gzett az első helyen, őt Ryan Hunter-Reay, Simona De Silvestro, Oriol Servia Ă©s Takuma Sato követte.
A 3. szabadedzĂ©sen Sato san A.J. Foyt autĂłjával futotta a legjobb időt, megelőzve Will Power-t. Utánuk James Hinchcliffe, Tony Kanaan Ă©s Sebastian Saavedra következett.
Az időmĂ©rő Hatalmas meglepetĂ©st hozott. A Fast Six-be Power, Hinchcliffe, de Silvestro, Sato, Vautier Ă©s Castroneves kerĂĽlt be. A Ganassi csapat csak a 10., illetve a 20. rajthelyről kezdheti a versenyt. Az időmĂ©rőt Power nyerte, majd Sato, de Silvestro, Hinch. Castroneves, Ă©s az Ăşjonc Vautier a Top 6 sorrendje.
Verseny:
Izgalmas szezon kezdetet láthattak a nĂ©zők. A verseny elejĂ©n kiválĂłan ment Power, Sato, de Silvestro Ă©s, Hinchcliffe. Majd Will Power visszaesett Ă©s a verseny vĂ©ge felĂ© mĂ©g J.R. Hildebrand egy sárga periĂłdus a latt letarolta az autĂł jobb oldalát. Takuma Sato is visszaesett a mezőny közepĂ©re. Simona kiválĂłan teljesĂ­tett, de sajnos a verseny vĂ©gĂ©re elfogyott a gumija, Ă­gy a 3. helyről visszaesett az 5. helyre.
Az újonc Tristan Vautier is kiválóan teljesített, de a technika cserben hagyta, a verseny feladására kényszerült.
A versenyt James Hinchcliffe nyerte, megszerezve ezzel Ă©lete első IndyCar győzelmĂ©t.

A teljes verseny a YouTube-on keresztĂĽl elĂ©rhető az ultimate-sport.hu weboldal jĂłvoltábĂłl, akiknek a magyar közvetĂ­tĂ©st köszönhetjĂĽk.

Hétvégén indul a bajnokság!

A holtszezonban csapatok olvadtak össze, a DDR a Panther Racing-el fĂşzionált, mĂ­g a HVM Racing E.J. Viso-val a kormány mögött csatlakozott az Andretti-s kĂĽlönĂ­tmĂ©nyhez, viszont a Roger Penske csapata egy autĂłval rövidebb lett, melyet majd pár verseny erejĂ©ig a visszatĂ©rő A.J. Allmendinger fog terelgetni.
De volt mozgás versenyzői szinten is.
Graham Rahal Ă©s James Jakes az RLL Racing-hez szerződött.
Justin Wilson visszatért a Dale Coyne csapathoz.
Simon Pagenaud az újonc Tristan Vautier személyében csapattársat kapott.
A Dragon Racing menesztette Katherine Legge-t Ă©s Sebastian Saavedra-t szerződtettĂ©k Bourdais mellĂ©.
Takuma Sato pedig A.J. Foyt csapatát erősĂ­ti.

A 2013-as szezonban három dupla fordulĂłs hĂ©tvĂ©ge lesz, Detroit, Toronto Ă©s Houston. Ezen hĂ©tvĂ©gĂ©ken az egyik verseny repĂĽlő rajtos, mĂ­g a másik állĂłrajtos lesz.
A naptárból kikerült Edmonton, de helyette jött a Pocono-i ovál és a Houston-i dupla fordulós versenyhétvége.
Ăšjra Ă©letre keltettĂ©k a Triple Crown dĂ­jat amely három nagy ovál versenyt foglal magába, Indianapolis 500, Pocono 400 Ă©s Fontana 500 mĂ©rföldes versenyeit. Amely versenyzőnek sikerĂĽl mindhárom viadalt megnyernie, annak 1 milliĂł dollár ĂĽti a markát.

IdĂ©n mĂ©g nem kerĂĽlnek bevezetĂ©sre az aero csomagok. A Lotus szerződĂ©st bontott a szĂ©riával Ă©s a továbbiakban nem szállĂ­t motorokat egy csapatnak sem.

Szabálymódosításokat is eszközölt a sorozat több ponton is.
Megváltoztatták a pontrendszert, emellett az üzemanyag tank méretét is csökkentették.
A szabálykönyv változásai a részleteknél olvashatóak.