Teljes pontverseny tábla
2022.07.22-23. : Hy-VeeDeals.com 250 Ă©s Hy-Vee Salute to Farmers 300

Hivatalos spotter guide.

RaceControll

A két Iowai versenynek 26 autó vág neki. A #11-es A.J. Foyt autó szponzorációs problémák miatt már nem vesz részt a versenyen.

Egy izgalmas végjátékot hozó kvalifikációnak voltunk tanúi.
Először Conor Daly tűnt legyőzhetetlennek, majd jött Newgarden és futott egy kiemelkedően jó időt, de ez sem volt elég mert Power utolsó előtti kvalizóként 178 mph feletti időt autózva vitte el a pole-t.

Egy igazán kiváló versenyt láthattunk, kiváló csaták, előzések. Jimmie Johnson bemutatott egy gyönyörű előzést.
A pole-ból induló Newgardennek Power volt a legfőbb ellenfele a verseny elején. A 23. körben átvette a vezetést. még egyszer kiadta kezéből a vezető helyet, Powre és Johnson volt ekkor az élen. A 80. körtől visszavette a vezetést és meg is tartotta a leintésig.
Jimmie Johnson kiváló versenyt futott, igaz egyszer megforgott, de ez nem befolyásolta a teljesítményét. Végül Power visszacsúszott a 3. helyre, Pato O'Ward jött fel a második helyre.

A második verseny is hozta az elvárt izgalmakat és Josef Newgarden vezető helyről való kiesését!
Ennek Pato O'Ward örülhetett, aki így nyerte a versenyt. Jimmie Johnson pedig a Top5-be hozta be a #48-as Ganassi autót.

Végre visszatér Toronto!
A csapatok 25 nevezést adtak le a hétvégére.

Ismét egy izgalmas kvalifikációt láthattunk
Első kör, a Group 1 körből kiesett Pato O'Ward. A kiesésének oka egy kis fal kóstolás a bal hátsóval.
A Group 2 maga volt a káosz! Palou-nál motor halál , ami piros zászlót okozott, az etapból kevesebb mint 1 perc maradt vissza. A restart után Kirkwood a gyors köre végén falhoz csapja az autót, következmény piros zászló. Csoportkör vége!
Ezért elesik Will Power a továbbjutás lehetőségétől. És talán Rahal és VeeKay is.
Top12, Malukas továbbjutott, viszont búcsúzott Grosjean, Ericsson és Rosenqvist.
FastSix, nagy csata folyt a első rajthelyért, végül Colton Herta egy hatalmas hajrával behúzta a pole-t.

Újra láthattuk Torontó utcáit.
Nem könnyű előzni ezen a szűk street pályán, de a bátrak mindig megpróbálják. ebből adódtak a koccolások, lökdösődések és a sárga zászlók.
A Ganassi csapat ismét megmutatta profizmusát, Dixon nyert, Palou-t pedig a 22. helyről húzták fel a hatodikra.
A Penskések a sárgákból nem jöttek ki túl jól, Newgarden veszített a legtöbbet.

2022.07.15. 20:30-21:45 : Szabadedzés 1. eredménye
2022.07.16. 16:00-17:00 : Szabadedzés 2. eredménye
2022.07.16. 20:00-21:15 : Időmérő eredménye
2022.07.17. 16:55-17:15 : Bemelegítés
2022.07.17. 21:30-23:30 : Verseny eredménye

2022.07.01-03.: Honda Indy 200 at Mid-Ohio

A Mid-Ohio-i versenyen 27 autó várja majd a startot.

Az első gyakorláson Josef Newgarden teljesített a legjobban, megnyerve a szabadedzést.
Josef Newgarden és Colton Herta mindkét szabadedzésen a Top5-ben végzett.

Mint már megszokhattuk a kvalifikáció ismét nem a papírforma szerinti mederben folyt le.
A Group 1-et Maclaughlin nyerte, míg Grosjean és Power kiesett. Powernek a két leggyorsabb körét elvették a 8.3.5.1 szabály megszegése miatt.
A Group 2-ben a Newgarden és csapata taktikázta el magát, aminek a végén kiestek már ebben a körben.
Viszont a Top12-ben három újonc került be! David Malukas, Kyle Kirkwood és Callum Ilott! Igaz ebből a körből már nem tudtak tovább menni, ahogy a bajnok Alex Palou sem.
A FastSix Pato O'Ward győzelmét hozta, kicsit több mint 1 tizeddel utasítva maga mögé MCLaughlin-t.

A verseny mérlege, Penske győzelem, két AA autó áthajtásos büntetése és hat sárga.
Will Power és csapata teljesített legjobban a versenyen, a 21. pozícióból jöttek fel a 3. helyre.
A két McLarennek nem volt szerencsés hétvégéje, mindkét autó kiállni kényszerült műszaki hiba miatt.
McLaughlin köszönte és élt a lehetőséggel, élre került és 45 kört vezetve megnyerte a versenyt.
A kvalifikáción kiválóan szereplő újonc hármasból csak David malukas-nak sikerült a Top10-ben végeznie.

2022.07.01. 21:30-22:45 : Szabadedzés 1 eredménye
2022.07.02. 15:30-16:30 : Szabadedzés 2 eredménye
2022.07.02. 20:45-22:00 : Időmérő eredménye
2022.07.03. 15:45-16:15 : Utolsó szabadedzés eredménye
2022.07.03. 18:45-21:00 : Verseny eredménye