Teljes pontverseny tábla
2021.06.11-06.12.: Chevrolet Detroit Grand Prix

Hivatalos spotter guide.

RaceControll

Jimmy Johnson és Romain Grosjean is elfoglalta újból a helyüket a csapataiknál, Conor Daly váltja Ed Carpenter-t a #20-as autóban. Santino Ferrucci is a pályán a #45-ös RLL autóval

A kvalifikációt Pato O'Waed nyerte meg

Detroit+verseny+ 2*piros=káosz
Persze ebből az egyenletből igazán kimaradhatott volna Rosenqvist balesete a gázpedál hibája miatt.
A verseny nyugodtan pályázhat a szezon legjobb versenye címért. kemény előzések, lökdösődés és a szokásos Power dráma.
A 65. körben jött a második piros zászló, mivel Grosjean a falba csúszott. Ekkor Power volt a vezető pozícióban. de az autója elektronikája megadta magát a kényszerpihenő közben, és nem indult újra. Kicserélték a hibás alkatrészt, de ez 3 körébe kesrült.
A versenyt végül Marcus Ericsson nyerte, megszerezve karrierje első győzelmét.

A második kvalifikációt Josef Newgarden húzta be.

A verseny bár nem volt olyan izgalmas mint a Szombati, azért bővelkedett szép jelenetekben és izgalmas végjátékban.
melynek a végén a mexikói Pato úszhatott a szökőkútban.

1966.01.18 ? 2021.05.22

A brazil születésű versenyző 55 éves korában halt meg vastagbélrákban.
1994-ben az IndyLights bajnokságban 2. helyen végzett a Tasman Motorsports autójával.
1995 és 1998 között versenyzett a CART bajnokságban a Tasman Motorsports és a Penske Racing autóival.

Versenyek: 68
Győzelmek: 3
Pole-ok: 2
2021.05.18-30. : 105. Indianapolis 500

IndyCar racecontroll

Az eddigi győztesekről az Indianapolis 500 bajnokai menĂĽben olvashattok!

A 105. 500-as versenyre 35 nevezés érkezett, tehát az utolsó soros rajthelyért ismét meg kell küzdeni a versenyzőknek és csapataiknak.
Simona De Silvestro személyében ismét női versenyzőt üdvözölhetünk, és egyben egy teljesen női csapatot is a Paretta Autosportot.

Az időmérőn Scott Dixon futotta a leggyorsabb kört, Tony Kanaan pedig a legnagyobb végsebességet érte el a 237.844 mph-val.

Ă–sszefoglalĂł az usaracing.hu-tĂłl.

Scott Dixon szerezte meg a pole-t a tegnapi Pole Day-en. Nagyon izgalmas csata folyt a Fast9-ban a rajtelsőségért. Rinus VeeKay és Colton Herta is hihetetlen köröket futott, de Dixon mindkét ifjú titánt maga mögé utasította.
A Last Row kvalifikáció keretén belül Sage Karam, Will Power és Simona De Silvestro szerezte meg az indulás jogát.
Tehát a 105. Indianapolis 00 mérföldes versenyen láthatjuk a mezőny egyetlen nő versenyzőjét az egyetlen női csapat autójában.

Egy hihetetlen versenyen egy hihetetlen győzelem, Helio Castroneves!! Negyedszer!!

És az összefoglaló, Indy 500: Győzött a szívek bajnoka /usaracing.hu/