Guten Tag...jajj neeee, Bedy itt is itt van, mármint Bedy bácsi természetesen Smile

Alexander Rossi Josef Newgarden Graham Rahal Sebastien Bourdais James Hinchcliffe
Visszaszámlálás

A Barber-i versenyig

van hátra

Rövidhírek!

Oriol Servia indul a 102. Indianapolis 500-as versenyen. A lehetőséget a Scuderia Corsa csapat biztosítja, együttműködve az RLL csapattal. A Scuderia Corsa csapat már nyert 24 órás LeMans-t, 12 órás Sebringi viadalt és szerzett már IMSA bajnoki címet is GT kategóriában.

Danica Patrick is visszatér, igaz csak az Indy500-ra, a Go Daddy segítségével. A technikát az Ed Carpenter Racing fogja biztosítani számára.

És végül egy kis Penske agymenés;

FRISSÍTÉS!

A Top5 és a Pontverseny tábla frissítve lett.

2018 márc. 09-11.: Firestone Grand Prix Of St. Petersburg

SpotterGuide

Egy kis statisztika a jelenlegi mezőny St. Pete-i eredményeiről, Driver performance

IndyCar racecontroll>>

Hét hónap nélkülözés után újra élvezhetjük az IndyCar bajnokságot. Sőt egy megújult bajnokságot, egy frissített Dallara kasztnival, amely most megint egyen aero csomagot tartalmaz, és valljuk be az autó látványa is szemet gyönyörködtető. Két új csapat is bemutatkozik a szezon során, a Juncos Racing és a Carlin Motorsports.
A szezon során tíz újonc fog bemutatkozni. Az elmúlt hetekben olvashattátok az újoncok bemutatását is. Vannak köztük igazán ígéretes ifjoncok.
A hétvégi St. Pete-i szezonnyitón 24 autót fognak a rajtrácsra kitolni.
Az új autó a versenyzők szívét is elnyerte és mindenki izgatottan várja az új szezon versenyeit.
Nekünk rajongóknak ez csak jó lehet, mivel izgalmas versenyeket láthatunk majd.
A tavalyi Dale Coyne-os újonc szezonját jól teljesítő Ed Jones megkapja a lehetőséget a Chip Ganassi-tól.

Az első szabadedzésen rögtön jött egy kis meglepi. A leggyorsabb az A.J. Foyt csapat újonca Matheus Leist volt.
A második helyezett SeaBass nem meglepetés, róla tudjuk, hogy kiváló pilóta. A következő két helyet az AA-s Hunter-Reay és Rossi bérelte ki. A Top5-be még az öreg róka Scott Dixon fért be.
De persze ez csak egy edzés volt, amiből nem igazán érdemes messzemenő következtetéseket levonni.

2. Szabadedzés:
A második szabadedzésen sem a Honda, sem a Chevy nem tudott fölényt kiharcolni. Elég szoros és kiegyenlített a mezőny, a 17. helyezett még 1 mp-en belül volt az elsőhöz képest. Most a Top5-ös időket Hunter-Reay, Hinch, Power, Dixon és Newgarden futotta meg.

A harmadik gyakorlás sem hozta meg az eddig megszokott papírformát. A Top5-be két újonc is beautózta magát, Leist és King is. De a dobogós helyeket a Dixon, Newgarden és Power hármas vitte el.

Kvalifikáció:
"It's a rainy day, hallelujah" énekelhették a kvali közben a népszerű dalt!
Könnyed eső áztatta pályát, amely borított mindent. Az első körből a bajnok Newgarden nem tudott tovább lépni, a másik csoportból meglepetésre Rahal és Bourdais is kiesett. Viszont mentek tovább az újoncok! Leist, Jordan a Group1-et megnyerve és Wickens.
A második kört Wickens nyerte meg és mellette a FastSix-be indulási lehetőséget szerzett még Leist és King is, Power, Sato és Hunter-Reay mellett.
A FastSix és az időjárás meghozta a kívánt meglepetést. A kvalit Robert Wickens nyerte élete első hivatalos IndyCar versenyén, szűken verve Will Power-t. A második sort is két újonc, Leist és King kaparintotta meg. A 3. sorból pedig Sato és RHR kezdheti a vasárnapi versenyt.
Úgy gondolom egy kiváló versenyt fogunk látni, mivel a 9-14. hely közé szorult a gárda elitje, Dixon, Kanaan Newgarden, Pagenaud és Bourdais.

Verseny:
Egy igazán kiváló, izgalmas szezonnyitót láthattunk. Volt minden, csaták ütközések, előzések és sárga periódusok.

Születési hely: Bassingham, Lincolnshire, Anglia

Kilenc évesen futotta le első gokartos körét. Helyi bajnokságokon csiszolta vezetési tudását. 2006-ban szerezte meg első kart bajnoki címét, az MSA Super One British sorozatot nyerte meg, de nyerni tudott a Kartmasters British GP-n is.
2007-ben az olasz Maranello csapat tagja lett. Egy teljesen új sorozatban a KF3-ban indultak. Sikeres évet könyvelhetett el a 14 éves Jack, megnyerte a KF3 Európa Bajnokságot és mellet még az Andrea Margutti Trophy-t, egy Kartmasters címet és az olasz Open Masters bajnokságot.
2008-ra a KF2-es bajnokság résztvevője let a Birel Motorsport csapatnál. Emellet még indult az Asia-Pacific bajnokságban is.
2009-ben váltott Formula autókra. A Fortec Motorsport csapattal a Formula BMW Europa bajnoki címéért szálltak harcba. Egy hektikus szezont futott. Viszont újoncként megszerezte első győzelmét is a Hollandia-i Zandvoort pályán. Ez az egy dobogós helyezése volt. a bajnokságot a 7. helyen zárta. Két verseny erejéig a Formula BMW Pacific bajnokságba is átruccant.
2010-ben is maradt ba felállás, Formula BMW a Fortec csapattal. Nagyon erősen kezdett, a szezon első felében lefutott nyolc versenyből ötöt megnyert. Az évad második szakasza is jól sikerült ettől függetlenül, hiszen két verseny nyert ekkor is. De végül ellenfele a holland Robin Frijns legyűrte nagy csatában. Így 11 pontos hátránnyal be kellett érnie az ezüst éremmel.
2011 és 2012 a British Formula 3 bajnokságról szólt számára, átigazolt a Carlin csapathoz is. Ebben a sorozatban is megmutatta magát, a 2. Nürburgring-i versenyt megnyerve. Összesen négy pódiumos helyezést gyűjtött be. A szezon végén a 9. helyen zárta a pontvadászatot. Majd következett a 2012-es szezon, ahol is bravúros vezetéssel elhódította a bajnoki címet. Hét győzelem, 14 dobogós helyezés a statja.
2013-ra az ARt Grand Prix hívta magához és felajánlottak neki egy GP3-as ülést, ezt elfogadta és itt sem vallott szégyent. Silversone-ban és Monza-ban győztesként ünnepelhetett. A pontvadászatot az 5. helyen fejezte be. Felkérik, hogy csatlakozzon a British Racing Drivers Club "Rising Star" kezdeményezéséhez.
2014 és IndyLights. A Schmidt Peterson Motorspots-tól kapta meg a lehetőséget. Nem kis meglepetésre csatában volt a bajnoki címért. a szezon összes versenyén a Top5-ben végzett, két hétvégén legyőzhetetlennek bizonyult, két nehét pályán; Mid-Ohio és Sonoma. A bajnokság végér pont egyenlőség állt fent közte és Gabby Chaves között. A bajnoki cím Chaves-é lett végül, mivel neki több második helyezése volt. Ennek az eredménynek köszönhetően elnyerte a British Racing Drivers Club, Earl Howe Trophy díját.
2015-ben megismételte a bravúrt, ismét egy ezüst a szezon végére. Most Spencer Pigot volt az ellenlábas. Nyerni tudott az Indy Gp első versenyén, majd pedig megnyerte az Indianapolis 500 kis tesójának számító Freedom 100-at.
2017-ben lehetőséget kapott a Michael Shank Racing-től az Indianapolis 500-on indulásra. Ezután még a szezon két utolsó versenyén a Schmidt Peterson csapat is autóba ültette.
Michael Shank 2018-ra ismét biztosít számára az Indy500-re egy ülést.

Hobbik: versenyzés, Squash, tollaslabda és a sakk.

Célja az Indianapolis 500-as verseny megnyerése.