Alex Palou Scott Dixon Scott McLaughlin Pato O'Ward Josef Newgarden
656 pont 578 pont 488 pont 484 pont 479 pont
Teljes pontverseny t√°bla
2011.09.16-18. Indy Japan 300

Idén nem ovál a Motegi-i verseny! A Tochigi road pályán fognak körözni a csapatok.

Justin Wilson helyén továbbra is Giorgio Pantano vezet, de visszatért erre a versenyre Hideki Mutoh is az AFS/Sam Smidt Motorsports #17-es autójában.

2011.08.30-09.04 : Baltimore Grand Prix

Ezen a h√©tv√©g√©n egy √ļj p√°lya mutatkozik be.
Giorgio Pantano √©s Martin Plowman tov√°bbra is r√©szt vesznek a versenyen, a Dreyer & Reinbold Racing #07-es rajtsz√°mmal, Tomas Scheckter-el a vol√°n m√∂g√∂tt egy √ļjabb aut√≥val vesz r√©sz a versenyh√©tv√©g√©n.

Hivatalos rajtlista.

P√©nteken m√©g munk√°latok folytak a p√°ly√°n, ami miatt csak k√©t szabadedz√©sre jutott lehetős√©g.

A nyit√≥ szabadedz√©sen folytat√≥dik a k√©t bajnoki es√©lyes versenyző p√°rharca.Will Power nyerte az első edz√©st, hajsz√°lnyival Dario Franchitti előtt. Majd Helio Castroneves k√∂vetkezik, 4. √©s 5. helyen pedig k√©t Andretti Autosport versenyző.
M√°sodik szabadedz√©sen tov√°bbra is Will Power bizonyult a leggyorsabbnak. Dario Franchitti k√∂veti, de kiv√°l√≥ teljes√≠tm√©nyt ny√ļjtott Graham Rahal √©s Sabastien Bourdais is.

Időm√©rő:

Pole Winner : Will Power!
Vetélytársa csak a 4. rajhelyet tudta megszerezni. Graham Rahal a 2. helyre kvalifikálta magát.
Sebastien Bourdais eddigi legjobb időm√©rő teljes√≠tm√©ny√©t ny√ļjtotta √©s az 5. helyen z√°rt. Ryan Briscoe pedig a harmadik rajthelyről kezdheti a sz√°guld√°st.
Verseny: Sz√ľk neh√©z betonkatlan, kev√©s előz√©si lehetős√©ggel.
A verseny el√©g laposan kezdőd√∂tt, majd j√∂tt egy Ryan Briscoe √°ltal okozott baleset, ami felforgatta a mezőnyt. Legjobban Tony Kanaan kj√∂tt ki a bulib√≥l. A visszaford√≠t√≥ban ahol a kavarod√°s keletkezett, siker√ľlt az √°ll√≥ f√©l mezőny mellett elsuhannia a belső √≠ven.
√ćgy a 27. helyről rajtolva a 3. helyen intette le a kock√°s z√°szl√≥.
Will Power uralta a mezőnyt √©s a Pole ut√°n a győzelmet is megszerezte. A m√°sodik Oriol Servia is kiv√°l√≥ teljes√≠tm√©nyt ny√ļjtva a 16. helyről a 2. helyen futott be.
V√©g√ľl is √©rdekes versenyt futottak a versenyzők.

√Ėsszefoglal√≥ a versenyről:

2011.09.02. 18:05-19:20 : Szabadedzés 1. eredménye
2011.09.03. 15:05-16:05 : Szabadedzés 2. eredménye
2011.09.03. 18:10-19:20 : Hivatalos Időm√©rő eredm√©nye
2011.09.04. 20:45-23:00 : Verseny (75 kör) eredménye

2011.08.26-28. Indy Grand Prix of Sonoma

Hivatalos Spotter guide a sonoma-i versenyre.

Az első szabadedz√©sen a k√©t √©llovas, Dario Franchitti √©s Will Power vitte el az első k√©t helyet. Kiv√°l√≥an teljes√≠tett az √ļjonc Giorgio Pantano a Dreyer & Reinbold Racing #22 -es aut√≥j√°val. Simon Pagenaud ism√©t lehetős√©get kapott a HVM Racing-n√©l, Simona De Silvestro hely√©n. A Dragon Racing erre a versenyre a kinai Ho-Pin Tung -ot szerződtette.
2. szabadedz√©s: Martin Plowman okozott meglepet√©st. M√∂g√∂tte minim√°lis k√ľl√∂nbs√©ggel Dario Franchitti √©s Will Power v√©gzett.

Időm√©rő: Will Power szerezte meg a Pole-t √©s a vele j√°r√≥ dijat. A Penske csapat tarolt, hiszen az első h√°rom rajthelyet lefoglalt√°k. Dario Franchitti √©s Scott Dixon k√∂veti őket. A legjobb rajthelyet megszerő √ļjonc James Hinchcliffe lett.

Will Power biztosan nyerte a versenyt, vele egy√ľtt a Team Penske teljesen uralta a versenyt, hiszen az első h√°rom helyet begy√ľjt√∂tt√©k. A Penske csapatot Dario Franchitti √©s Scott Dixon k√∂vette. Legjobb √ļjonc James Hinchcliffe lett, 7. helyen behozva a #06-os NHR aut√≥t.