Alex Palou Scott Dixon Scott McLaughlin Pato O'Ward Josef Newgarden
656 pont 578 pont 488 pont 484 pont 479 pont
Teljes pontverseny tábla
IndyCar36: J.R. Hildebrand
Ăšj rĂ©sszel jelentkezett a versenyző verseny előtti 36 Ăłráját bemutatĂł sorozat.
Ebben a részben az amerikai J.R. Hildebrand-ot láthatjuk

2012 jĂşn. 01-03. Chevrolet Detroit Belle Isle Grand Prix

Hivatalos rajtlista

Az első szabadedzĂ©s esős körĂĽlmĂ©nyek között zajlott le. Csak kilenc versenyző futott mĂ©rt kört. A leggyorsabb Takuma Sato volt.

A második szabadedzĂ©sen Will Power bizonyult a leggyorsabbnak Justin Wilson Ă©s Ryan Briscoe előtt.

A harmadik szabadedzĂ©sen Scott Dixon futotta a legjobb időt, Will Power-t szorĂ­tva a második helyre. A harmadik Ryan Hunter-Reay lett.

Az időmĂ©rőt Scott Dixon nyerte 0.0044 ezreddel Will Power előtt. A következő sorbĂłl Alex Tagliani Ă©s az Ăşjonc Simon Pagenaud indulhat.

Verseny:
Izgalmas versenyt láthattunk a a táv kb. felĂ©ig. A 40. körben James Hinchcliffe a 7-es kanyarba egy felszakadt aszfalt darabom megcsĂşszva falnak csapĂłdott. Ekkorra már több helyen is feljött a beton rĂ©seit kitöltő aszfaltcsik. A versenyt piros zászlĂłval leállĂ­tották, Ă©s hozzákezdtek a kb 30 cm szĂ©les Ă©s 5-6 cm mĂ©ly vájatok javĂ­tásához. NĂ©melyik vájat több mĂ©ter hosszĂş volt. Mire a javĂ­tásokat elkĂ©szĂ­tettĂ©k, megjött az eső is. A versenyt vĂ©gĂĽl is a pole-bĂłl indulĂł Scott Dixon nyerte csapattársa Dario Franchitti Ă©s a Schmidt/Hamilton Motorsports autĂłját vezető Simon Pagenaud előtt.

Ă–sszefoglalĂł:

Hétvége menetrendje:
2012.06.01. 18:00 - 19:00 : Szabadedzés 1.
2012.06.01. 21:45 - 22:45 : Szabadedzés 2. eredménye
2012.06.02. 15:00 - 16:00 : Szabadedzés 3. eredménye
2012.06.02. 17:45 - 19:00 : IdőmĂ©rő eredmĂ©nye
2012.06.03. 16:45 - 17:15 : Bemelegítés
2012.06.03. 21:30 - 23:30 : Verseny (90 kör) eredménye
Indianapolis 500

Dario Franchitti harmadszor emelhette magasba az Indianapolis-i győzelmi trĂłfeát!

A Dragon Racing a Lotus-al való szakítás után megkapta a Chevrolet motorokat, így a tegnapi napon Sebastien Bourdais és Katherine Legge részt tudott venni a szabadedzéseken.

A Pénteki "Fast Friday" szabadedzésen Marco Andretti 227,540 MPh-es sebességgel repesztett.
Erre a szabadedzĂ©sre felnyomták a turbo boost-ot 10 kPa-al, vagyis több lĂłerőt kaptak a motorok.

A Pole Day-en a Team Penske versenyzője Ryan Briscoe bizonyult a leggyorsabbnak, megszerezve a Pole-t Ă©s a vele járĂł 100.000 dollár pĂ©nzdĂ­jat. Mellőle James Hinchcliffe indulhat.

A tegnapi napon kiesett versenyzők ma a 25-33. helyĂ©rt kĂĽzdhetnek meg.

2012.05.20. 16:00 : Szabadedzés 9.
2012.05.20. 19:00 : Bump Day / 25-33. helyig.

Hivatalos rajtsorrend

2012.05.27. 18:00 : Verseny (200 kör) eredménye

Verseny:

KiválĂł versenyt láthattunk, sok előzĂ©sssel. Meg is döntöttĂ©k az 1960-as Indy500, 29 alkalommal törtĂ©nő vezetőhelyen valĂł cserĂ©t. Nagy taktikai kĂĽzdelem is folyt.
A kĂ©t Lotus motort használĂł csapatot sajnos ki kellett inteni fekete zászlĂłval a versenyből, mivel veszĂ©lyesen lassĂşak voltak.
A verseny vĂ©gĂ©re a jĂł taktikának köszönhetően a Ganassi csapat versenyzői feljöttek a vezető helyre. Takuma Sato követte őket. Az utolsĂł körben az egyes kanyarban Sato hibázott , miközben prĂłbálta Dario Franchitti-t megelőzni. ĂŤgy a verseny sárga zászlĂł alatt fejeződött be.