Visszasz√°ml√°l√°s

A 2020-as szezonkezdésig

van h√°tra

Roger Penske intej√ļ
K√©t √©vvel ezelŇĎtt, amikor Josef Newgarden a Sonoma GoPro Grand Prix ut√°n √ľnnepelt az elsŇĎ bajnoki c√≠m√©t, Roger Penske elismerŇĎen nyilatkozott a pil√≥ta j√∂vŇĎj√©rŇĎl.

"Ez a fiatal gyerek, aki √©ppen megnyerte a bajnoks√°got, m√©g csak most ismerkedsz vele." - mondta Penske. "NagyszerŇĪ lesz."

Gyorsan elŇĎre a vas√°rnapi Monterey-i Firestone Grand Prix-re a WeatherTech Raceway Laguna Seca verseny√©n. A H√≠ress√©gek Csarnoka tag √©s Newgarden ism√©t mosolyogtak. Nem csak deja vu volt. Ism√©t bebizony√≠totta, hogy Penske √°ltal√°ban ravasz, amikor a krist√°lyg√∂mbj√©t vizsg√°lja.

"Bebizony√≠totta, hogy ŇĎ egy bajnok" - mondta Penske, mielŇĎtt Newgarden a sz√≠npadra l√©pett √ľnnepelni a m√°sodik bajnoki c√≠m√©t, miut√°n a szezon v√©g√©n megrendezett dupla pontoz√°s√ļ versenyen a nyolcadik lett a Hitachi Team Penske Chevrolet-val.

A tulajdonos tizenhatodik Indycar bajnoki szezonj√°ban a 28 √©ves Newgarden egy kiv√°l√≥ t√°rsas√°gban l√©pett be, mint m√°sodik amerikai, Sam Hornish Jr.-vel egy√ľtt, aki 1995 √≥ta t√∂bb bajnoki koron√°t nyert.

Ez az euf√≥rikus pillanat m√©g nagyobb dics√©retet ig√©nyelt a kapit√°ny r√©sz√©rŇĎl.

"Ňź egy igazi amerikai versenyzŇĎ" - mondta Penske. - A sr√°c alulr√≥l j√∂tt felfel√©. A csal√°dja sokat seg√≠tett neki. Itt t√©nyleg nagy dolgot tett √©rt√ľnk. Hossz√ļ t√°von nagy j√∂vŇĎ √°ll elŇĎtt√ľnk. "

A Team Penske csapatához való csatlakozás óta eltelt három évben Newgarden négy versenyt nyert mind a bajnokság szezonjában, és három versenyt 2017-ben. A Penske figyelemmel kísérte, hogy három futamot nyert 2015-ben és 2016-ban, miközben Ed Carpenter és Carpenter Fisher Hartman Racing csapatoknál vezetett.

"L√°ttuk benne a kiv√°l√≥ lehetŇĎs√©get," - mondta Penske.

A gyŇĎztes soha nem √∂regszik ki a legjobbak k√∂z√ľl. Newgarden azonban 2019-ben √ļj motiv√°ci√≥t adott, miut√°n tavaly csal√≥dott volt, hogy √∂t√∂dik lett. A Tennessean elhat√°rozta, hogy bebizony√≠tja, hogy m√©lt√≥ Penske elv√°r√°sainak. A sofŇĎr intenzit√°sa √©s f√≥kuszpontja mindig is magas volt, mert Newgarden-nek meg kellett mutatnia, hogy k√©pes megism√©telni a bajnoki c√≠m√©t.

Penske szerint mindh√°rom sofŇĎr hib√°tlanul hajtott a szezonban.

Simon Pagenaud, 2016 bajnoka, negyedik lett a versenyen, √©s √≠gy m√°sodikk√©nt z√°rta a bajnoks√°got Newgarden m√∂g√∂tt, csak√ļgy, mint a 2017-ben.

"H√©, ezek a sr√°cok ma rajta voltak" - mondta Penske. - Volt dolguk. Mindannyian tudtuk, mit kell tenn√ľnk. J√≥ nap volt."

Az ezen a p√°ly√°n ind√≠tott elsŇĎ Indy aut√≥versenytŇĎl 2004-ig visszamenŇĎ eml√©keket hozott elŇĎ Penske sz√°m√°ra is, aki szerint az egyik utols√≥ versenye v√©gzett volt ezen a p√°ly√°n, mielŇĎtt 1965-ben visszavonult.

K√©sŇĎbb Penske-tŇĎl megk√©rdezt√©k, hogy a remegett-e a gyomra a verseny utols√≥ r√©sz√©ben.

"A gyomrom állandóan remeg - mondta. - Szóval megszoktam."

Elismerte Newgarden k√∂nnyeit, miut√°n a sofŇĎr kisz√°llt a kocsib√≥l, √©s csapata karjaiba ugrott a pitben.

"Amikor olyan sok √©rzelem j√∂n ki valakibŇĎl, mint amennyi kij√∂tt, mert ma t√∂k√©letesnek kellett lenned, √©s hogy k√©pes volt √ļgy v√©grehajtani, ahogy tette, itt volt az ideje, hogy minden √©rzelem kij√∂jj√∂n" - mondta Penske. "A csal√°dja itt volt, az anyja, a nagyanyja, eg√©szen D√°ni√°b√≥l √©rkezett, hogy megn√©zze ezt a versenyt, teh√°t nagyon k√ľl√∂nleges volt sz√°m√°ra."

Newgarden m√°r a kezdetektŇĎl fogva mag√°hoz ragadta a vezet√©st, gyŇĎzelemmel a szentp√©terv√°ri Firestone Grand Prix szezonnyit√≥ verseny√©n.
Amikor Pagenaud diadalmaskodott a májusi Indianapolis 500-on az Indianapolis Motor Speedway-en, miután megnyerte az INDYCAR Grand Prix-t, csak egy ponttal volt Newgarden mögött a bajnokságban.

De vissza j√∂tt Newgarden a Detroit-i gyŇĎzelemmel. √Čs nem adta ki a kez√©bŇĎl a pontversenyt, 41 pontra n√∂velve az elŇĎny√©t Andretti Autosport-os Alexander Rossi-val √©s 42 ponttal Pagenaud-val szemben.

"Josef profi," mondta Penske. ?az eg√©sz szezon alatt vezette a bajnoks√°got, j√∂ttek a gyŇĎzelmek. Tudom, hogy egy kicsit a penge √©l√©n t√°ncolt, de tudtam, hogy √∂r√ľl, hogy a v√©g√©n boldog lesz.

Newgarden 25 ponttal volt Pagenaud, √©s 33-al Rossi elŇĎtt, √©s 63 ponttal volt t√∂bb neki, mint az √∂tsz√∂r√∂s bajnok, Scott Dixon-nak.

"Josef, nagyszerŇĪ bajnok. L√°thatod a szem√©ben" - mondta Penske. - L√°thattad elsŇĎ alkalommal, amikor vel√ľnk nyert versenyt, √©s Will-kel √©s Simonnal, akiknek √©pp√ļgy kitŇĪnŇĎ szezonja volt, amikor gondolsz a h√°rom gyŇĎztesre √©s term√©szetesen az Indy 500 az a koron√°ra, amelyet mindenki szeretne √©vente megszerezni.

Pontosan, elj√∂tt az idŇĎ, hogy lapozzunk √©s k√∂vetkezŇĎ szezonra gondoljunk. √ćgy √°ll √∂ssze az ultra-versenyk√©pes Team Penske.

Elmosolyodott, amikor megkérdezték, mennyi ideig fogja ízlelgetni a legutóbbi bajnoki címet.

- Nos, H√©tfŇĎn dolgoznom kell - mondta Penske.