2022.08.05-07 : Big Machine Music City Grand Prix

A pálya a versenyző szemszögéből.

Sajnos egyre közeledik a szezon vége, amit már a Nashville-i verseny is jelez.
Huszonhat autó vág neki a hétvégének.

Az első szabadedzésen Christian Lundgaard volt a leggyorsabb, átmentve egy picit a múlt hétvégi formájából.

A kvalifikáció csúszott a pályára zúduló eső miatt, sokáig csak a pályát felszárító teherautók köröztek a pályán.
Majd neki vágtak az időmérőnek, és ismét összekeveredett minden.
A Group 1 érdekes végeredményt hozott a két piros zászló miatt, Herta a falban végezte, Rossi és az eddig jól teljesítő Rosenqvist is búcsúzott.
Dalton Kellett reprezentálta karrierje első továbbjutását. David Malukas továbbjutásán már meg sem kell lepődnünk az utóbbi időben, jól fejlődik a újonc versenyző. És Jack Harvey is tovább vitte a Hy-Vee Rahal autót.
A Group 2-nél a Ganassi csapat másik fele vérzett el, Dixon és Ericsson. Christian Lundgaard jól teljesített és tovább ment. Grosjean és Rahal is összekapták magukat és ez a második kört jelentette számukra.
Top12: McLaughlin és Newgarden is tovább léphetett. Lundgaard és Grosjean sikeresen kiszorította Malukast és Power-t.
A Fast6-ben McLaughlin volt a leggyorsabb. A második Romain Grosjean lett Christian Lundgaard előtt. Palou negyedik, O'Ward az ötödik, Newgarden pedig a 6 pozícióból indulhat.

Érdekes verseny volt ahogy megszokhattuk.
Nem igazán foglalkoztak a pálya szűk mivoltával, ketten, néha hárman egy kanyarba, gumi a gumin fordulás, egymás arréb pöckölése, szóval volt minden!

IndyCar racecontroll

Az IndyCar és NASCAR közös hétvégéje következik a IMS road pályáján.
Az IndyCar verseny szombaton lesz lefutva, amire 25 nevezés érkezett.

Group 1
Conor Daly az első helyen ment tovább, Scott McLaughlin pedig kiesett
Group 2
Ericsson már a felvezető körön kiszállt a játékból.
Dixon és Grosjean is kiesett, viszont Malukas ismét beküzdötte magát a továbbjutók közé.
2. kör /Top12
Nagy tűzijáték volt az utolsó két perc.
Kiesett Colton Herta és Alex Palou is. Lundgaard továbbvite a Rahal autót a Fast6-be.
Búcsúzott a két igazán jól teljesítő ECR autó is.
Fast6
A McLaren csapat nagy menet volt az időmérő.
Rosenqvist a pole-os, Rossi belerondított a teljes sikerbe, ami az utolsó pillanatig állt, hogy a két McLaren foglalhatta volna el az első sort.

A versenynek nagy lendülettel vágtak neki a versenyzők, majd jöttek a sárgák is. A második sárga után ismét felfokozódott a tempó egy rövid időre. Ezután a verseny már csendesebb mederben folyt.
Colton Herta volt a legnagyobb vesztese a versenynek, váltóhiba miatt bukta el a versenyt. Csapattársa Alexander Rossi így megszerezhette idei első győzelmét.

2022.07.29. 15:30 - 17:00 : Szabadedzés eredménye
2022.07.29. 19:00 - 20:15 : Időmérő eredménye
2022.07.30. 14:15 - 14:45 : Bemelegítés
2022.07.30. 18:00 - 21:00 : Verseny eredménye

2022.07.22-23. : Hy-VeeDeals.com 250 Ă©s Hy-Vee Salute to Farmers 300

Hivatalos spotter guide.

A két Iowai versenynek 26 autó vág neki. A #11-es A.J. Foyt autó szponzorációs problémák miatt már nem vesz részt a versenyen.

Egy izgalmas végjátékot hozó kvalifikációnak voltunk tanúi.
Először Conor Daly tűnt legyőzhetetlennek, majd jött Newgarden és futott egy kiemelkedően jó időt, de ez sem volt elég mert Power utolsó előtti kvalizóként 178 mph feletti időt autózva vitte el a pole-t.

Egy igazán kiváló versenyt láthattunk, kiváló csaták, előzések. Jimmie Johnson bemutatott egy gyönyörű előzést.
A pole-ból induló Newgardennek Power volt a legfőbb ellenfele a verseny elején. A 23. körben átvette a vezetést. még egyszer kiadta kezéből a vezető helyet, Powre és Johnson volt ekkor az élen. A 80. körtől visszavette a vezetést és meg is tartotta a leintésig.
Jimmie Johnson kiváló versenyt futott, igaz egyszer megforgott, de ez nem befolyásolta a teljesítményét. Végül Power visszacsúszott a 3. helyre, Pato O'Ward jött fel a második helyre.

A második verseny is hozta az elvárt izgalmakat és Josef Newgarden vezető helyről való kiesését!
Ennek Pato O'Ward örülhetett, aki így nyerte a versenyt. Jimmie Johnson pedig a Top5-be hozta be a #48-as Ganassi autót.

2022.07.22. 22:30-24:00 : Szabadedzés eredménye
2022.07.23. 16:30-17:45 : Időmérő /mindkét versenyhez/ eredménye
2022.07.23. 22:00-24:00 : Hy-VeeDeals.com 250 eredménye
2022.07.24. 21:00-24:00 : Hy-Vee Salute to Farmers 300 eredménye