A verseny eredmények panel frissítve lett a Barber-i verseny eredményével.

Alonso: Az Indy 500 a legnagyobb verseny a világon.

Amerikai győzelem a Fernando Alonso Show-n.

forrás: usaracing.blog.hu

2017 ápr. 21-23.: Honda Indy Grand Prix of Alabama

Hivatalos spotter guide.

Egy kis statisztika a jelenlegi mezőny St. Pete-i eredményeiről, Driver performance

IndyCar racecontroll>>

A csapatfelállásokban nincs változás. Ezen a versenyen is 21 autó fog elrajtolni. Ed Carpenter a hétvégén az újonc Zach Veach-et ültette Hildebrand helyére.
Vajon a Dale Coyne csapat folytatni tudja-e sikersorozatát. Mindkét versenyzőjük a Top10-ben van, Bourdais vezeti a bajnokságot, az újonc Ed Jones pedig az összetett 7. helyén áll jelenleg.
Will Power sikertelen szériája tovább tart-e, vagy megszakad és nyeri a versenyt?
és még több kérdés is van, amire természetesen csak a verseny végén kaphatjuk meg a válaszokat.

Az első szabadedzést a Team Penske uralta. Az első négy helyet lefoglalták maguknak, Pagenaud, Newgarden, Power és Castroneves sorrendben. A Top5-öt Alex Rossi zárta.

A 2. szabadedzésen is a Penskés srácok domináltak, igaz Marco Andretti repesztett a leggyorsabban, de őt a Power, Pagenaud, Castroneves hármas követte. Scott Dixon az 5. legjobb időt autózta meg.

A 3. szabadedzést ismét Penske autó nyerte, Will Power vezetésével. De a következő két helyre is Roger Penske autói értek be. A 2. Newgarden, 3. Helio-lett. A négy Penske utó közé Mikhail Aleshin-nek sikerült beférkőznie a 4. legjobb köridővel. A Top5-öt Simon Pagenaud zárta.

Időmérő:
Az első körben nem voltak nagy meglepetések, mondhatni várható eredmények voltak, bár Graham Rahal utolsó helye a kellemetlen meglepetések közé tartozhat. Az újonc Ed Jones továbbra is jól szerepel.
A 2. kör eredményében Bourdais 12. helye csalódást keltő. A FastSix-be három Penske; Power, Pagenaud és Helio jutott be, mellettük még RHR, Hinch és Dixon léphetett tovább.
A P1 matricát végül Will Power ragaszthatta fel az autójára. egyedül Power teljesített 1.06-os köridőt. A többieknek ez nem sikerült. A második pozícióba Heli Castroneves kvalifikálta magát. A 2. sorban is helyet követelt egy Penskés, Simon Pagenaud, mellőlle Scott Dixon indulhat. A row 3-at Hunter-Reay és Hinchcliffe foglalja el.

Verseny:
Egy kiváló versenyt láthattak a nézők.
Power jól kezdett és 60 körön keresztül vezette a versenyt. Az első sárga a 3. körben volt, mivel Hunter-Reay első szárnyáról leszakadt az oldalsó rész egy kocc miatt. Kiváló párharcokat láthattunk, kemény előzésekkel. A penskés srácok domináltak a versenyeny. Alexander Rossi és csapata is kitett magáért, a 18. helyről felhozták a verseny végére az 5. helyre magukat.
Will power balszerencséje továbbra is tart. A győzelmben egy lassú defekt akadályozta meg. A versenyen végig az élbolyban autózó Josef Newgarden örökölte meg így az első helyet. AZ utolsó 14 kört magabiztosan vezetve intették le győztesként. Ezzel 2015 után ismét győzni tudott a Barber Park-ban. A Top5-ben három Penske-Chevy zárt.
Josef Newgarden győztesként, a második helyen Scott Dixon futott be. a 3. és 4. pozícióban Pagenaud-t és Helio-t intették le. Alex Rossi lett az ötödik.
Az bajnokág élmenői közül Hinch 6., mígy Bordais a 8. helyen végzett.
A versenyen Fernando Alonso is jelen volt az Andretti Autosport vendégeként, és a kommentátorokkal, köztük Paul Tracy-vel is beszélgetett.

FRISSÍTÉS!

A verseny eredmények panel frissítve lett a Long Beach-i verseny eredményével.

Fernando Alonso indulhat a 101. Indy 500-on!
A dolgok jelenlegi állása szerint Fernando Alonso a májusi Monaco GP helyett az Indianapolis 500 mérföldes versenyen fog indulni a McLaren csapat támogatásával. Az Andretti Autosport vállalta Alonso versenyeztetését.
Hosszú évek után ismét egy Formula-1-es világbajnok és egy Mclaren lesz a rajtvonalon.

Az egyenlőre még nem teljes rajtlista a teljes szezonos és a pár versenyen részt vevő versenyzőkkel: