Teljes pontverseny tábla
2021.06.18-20. : REV Group Grand Prix at Road America

Hivatalos Spotter Guide

RaceControll

A hétvégén újonc avatások lesznek, Kevin Magnussen az Arrow McLaren SPM-nél Felix Rosenqvist-et fogja helyettesíteni, míg a DCR with RWR csatasorba állítja az #52-es rajtszámú autót, Cody Ware vezetésével. Cody Ware személyében ismét egy stock car versenyző mutatkozik be (NASCAR, NASCRA Xfinity, NASCAR Truck Series, American LeMans).
Rinus VeeKay helyét pedig Oliver Askew veszi át a hétvégén.

Hétvége menetrendje:
2021.06.18. 23:00-23:45 : Szabadedzés 1. eredménye
2021.06.19. 17:10-17:55 : Szabadedzés 2.
2021.06.19. 20:30-21:40 : Időmérő
2021.06.19. 23:30-24:00 : Utolsó szabadedzés
2021.06.20. 18:40-20:45 : Verseny

2021.06.11-06.12.: Chevrolet Detroit Grand Prix

Hivatalos spotter guide.

Jimmy Johnson és Romain Grosjean is elfoglalta újból a helyüket a csapataiknál, Conor Daly váltja Ed Carpenter-t a #20-as autóban. Santino Ferrucci is a pályán a #45-ös RLL autóval

A kvalifikációt Pato O'Waed nyerte meg

Detroit+verseny+ 2*piros=káosz
Persze ebből az egyenletből igazán kimaradhatott volna Rosenqvist balesete a gázpedál hibája miatt.
A verseny nyugodtan pályázhat a szezon legjobb versenye címért. kemény előzések, lökdösődés és a szokásos Power dráma.
A 65. körben jött a második piros zászló, mivel Grosjean a falba csúszott. Ekkor Power volt a vezető pozícióban. de az autója elektronikája megadta magát a kényszerpihenő közben, és nem indult újra. Kicserélték a hibás alkatrészt, de ez 3 körébe kesrült.
A versenyt végül Marcus Ericsson nyerte, megszerezve karrierje első győzelmét.

A második kvalifikációt Josef Newgarden húzta be.

A verseny bár nem volt olyan izgalmas mint a Szombati, azért bővelkedett szép jelenetekben és izgalmas végjátékban.
melynek a végén a mexikói Pato úszhatott a szökőkútban.

1966.01.18 ? 2021.05.22

A brazil születésű versenyző 55 éves korában halt meg vastagbélrákban.
1994-ben az IndyLights bajnokságban 2. helyen végzett a Tasman Motorsports autójával.
1995 és 1998 között versenyzett a CART bajnokságban a Tasman Motorsports és a Penske Racing autóival.